1395/11/09      # 1874 

شمارش معکوس برای آغاز همایش صنعت خودرو 

به گزارش اخبار خودرو ، نقش و سهم خدمات فروش و پس از فروش در ارتقای برند، زنجیره ارزش خدمات فروش و پس از فروش، همچنین رضایتمندی و وفاداری مشتریان از خدمات فروش و پس از فروش، محورهای این همایش به حساب می‌آید. از سوی دیگر اقتصاد خدمات فروش و پس از فروش، حاکمیت و قوانین در موضوع خدمات فروش و پس از فروش، الگوها و روش‌های موفق در خدمات فروش و پس از فروش از دیگر محورهای این همایش اعلام شده است. در همین زمینه عباسعلی غیاثی، دبیر انجمن شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو گفت‌وگویی با روزنامه «دنیای خودرو» انجام داده است که در ادامه می‌آید.

قرار است در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه سال جاری چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با محوریت فروش و خدمات پس از فروش برگزار شود. در مورد اینکه سه همایش قبلی با چه محورهایی برگزار شده‌اند، توضیح دهید؟
ما در اولین همایش «معرفی صنعت خودروی کشور»، در دومین همایش «اهداف و سیاست‌های صنعت خودرو»، در همایش سوم و پس از توافقات ایران و کشورهای موسوم به ۱+۵ «سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو و تولید محصولات مشترک با خودروسازان مطرح دنیا» همایش‌هایی را برگزار کردیم. در حال حاضر و در پسابرجام با کسب تجربه از همایش‌های قبلی، همایش چهارم با محوریت «فروش و خدمات پس از فروش خودرو» برگزار خواهد شد.

اهداف مشخص و بارز برگزاری این همایش را بیان کنید.
الگو‌برداری از شرکت‌های خارجی صاحب‌نام صنعت خودرو و در حوزه‌های فروش و خدمات پس از فروش، افزایش توان رقابت‌پذیری و برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌ها به منظور تامین حداکثری رضایتمندی مشتریان، از اهداف اصلی برگزاری این همایش هستند.

نقشه راه متولیان اجرای همایش برای رسیدن به این اهداف چیست؟
در کمیته علمی همایش چالش‌های زنجیره صنعت خودرو از طراحی و تولید گرفته تا عرضه و خدمات پس از فروش، مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. از تجزیه و تحلیل ده‌ها چالش مطرح شده که از مبادی متعدد مانند شرکت‌های خودروساز، واردکنندگان، اساتید دانشگاه، مدیران ارشد و کارشناسان واصل شده بود، محورهای همایش به این شرح استخراج شد.

نقش و سهم خدمات فروش و پس از فروش در ارتقای برند زنجیره ارزش خدمات فروش و پس از فروش رضایتمندی و وفاداری مشتریان خدمات فروش و پس از فروش اقتصاد خدمات فروش و پس از فروش حاکمیت و قوانین در موضوع خدمات فروش و پس از فروش الگوها و رویه‌های موفق در خدمات فروش و پس از فروش.

پس از فراخوان مقالات علمی در محورهای تعریف شده و بعد از دریافت بیش از یک‌صد مقاله علمی مرتبط، کارگروه‌های تخصصی و کمیته علمی موضوع را بررسی و مقالات برتر و سخنرانان را در سالن اصلی همایش و سالن‌های جانبی در مجموعه برج میلاد معرفی می‌کنند.

ملاک کمیته علمی برای انتخاب سخنرانان و مقالات برتر چه بوده است؟
طبیعی است که همایش اهدافی دارد و چالش‌های مطرح شده در حوزه فروش و خدمات پس از فروش، دغدغه اصلی متولیان صنعت خودروی کشور و مشتریان است. چنانچه پیش‌تر گفته شد یکی از اهداف همایش، الگوبرداری از رویه‌های موفق در خدمات فروش و خدمات پس از فروش است، لذا تلاش کمیته علمی در راستای تامین این هدف، انتخاب مقالات و نطق‌هایی بود که طرح آنها به اصلاح و بهبود عملکرد دست‌اندرکاران صنعت خودرو در این دو حوزه پر‌مخاطب بپردازند.

آیا از منتقدان صنعت خودرو هم برای حضور و سخنرانی در این همایش دعوت به عمل آمده است؟
بله. بهره‌گیری از انتقادات ارزشمند اساتید و دلسوزان کشور همواره مورد توجه دست‌اندرکاران صنعت خودرو بوده، هست و خواهد بود زیرا تا انتقادی نباشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد. لذا مکاتبات و نشست‌هایی با حضور اساتید صاحب‌نام دانشگاه‌های معتبر انجام شده است و قطعا از نظرات ارزشمند استادان و دانشجویان بهره‌مند خواهیم شد.

کمتر از ۲۰ روز به زمان برگزاری همایش مانده است. کدام کشورها برای حضور در این همایش بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند؟
حضور فعالان صنعت خودرو اعم از قطعه‌ساز، سازندگان خودرو و ارائه‌کنندگان خدمات فروش و پس از فروش از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا، برزیل، اسپانیا، ترکیه، هند، ژاپن و چند کشور دیگر در این همایش قطعی شده است.

درباره شرکت‌کنندگان داخلی همایش هم توضیح دهید.
مقام عالی وزارت، معاونان وزارتخانه «صمت»، رئیس سازمان ملی استاندارد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد شرکت‌های خودروساز و واردکنندگان، مدیران عامل شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو، اساتید دانشگاه و دانشجویان برتر رشته‌های مرتبط با صنعت خودرو، صاحب‌نظران و کارشناسان صنعت خودرو در حوزه‌ها و سطوح مختلف، انجمن‌های تخصصی خودرو و مدیران نمایندگی‌های شرکت‌های خدمات پس از فروش. البته از برترین‌ها در این همایش تقدیر می‌شود که از مهم‌ترین افراد داخلی حاضر در همایش خواهند بود.

تصور شما از دستاوردهای این همایش چیست؟
شورای سیاست‌گذاری این همایش از ابتدای تشکیل جلسات به دنبال راهکارهایی برای اثربخشی نتایج این همایش بوده است و قطعا اگر نتوانیم از فضای علمی همایش بهره‌های عملی ببریم، برگزاری این همایش تاثیری در بهبود عملکرد صنعت خودرو به ویژه در دو حوزه مهم و تاثیرگذار فروش و خدمات پس از فروش نخواهد داشت. با عنایت مصوبات شورای سیاست‌گذاری این همایش امیدوارم ثمره آن تحول اساسی در زنجیره صنعت خودروی کشور و کسب رضایت مردم باشد.

 
  ::  تماس با ما   :: 
Copyright 2010, asscc.ir, All right reserved انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو