1395/09/30      # 1859 

کسب مدال افتخار : خدمات سایپایدک ورای مرزهای ایران 

به گزارش خبرخودرو، سازمان خدمات پس از فروش سایپا موفق شد در حوزه قطعات و مجموعه خودرو عنوان صادركننده نمونه استان تهران را از آن خود كند.

در مراسمي كه به منظور تقدير از صادركنندگان برتر استان تهران برگزار شد، لوح تقدير و تنديس صادركننده نمونه به مديرعامل سايپايدك اهدا شد.

استقبال خوب مشتریان خارجی از خدمات ارائه شده، حجم صادرات قطعات یدكی، تداوم بیش از 10 سال حضور در بازارهای صادراتی، تعدد بازارهای صادراتی، كسب گواهینامه‌های كیفی مختلف از موسسات معتبر بین‌المللی، آموزش بهینه كاركنان شركت و نمایندگان خارج از كشور، سطح توانمندی‌های منابع انسانی، عضویت در انجمن‌ها و تشكل‌های تخصصی صادراتی و در نهایت بسیج كلیه امكانات و توانایی‌های شركت از جمله عوامل موثر در انتخاب سایپایدك به عنوان صادركننده برگزيده عنوان شده است.

سایپایدک ضمن انجام برنامه‌ریزی راهبردی جهت تعمیق حضور خود در بازارهای صادراتی با هدف ارتقاء برند سایپا و نیز ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده توسط شبکه خارج از کشور به مشتری، با همکاری واحدهای تخصصی شرکت، اقدامات متنوعی مانند سفارش‌گذاری، تامین و ارسال قطعات یدکی تحت برند سایپا و استانداردسازی شبکه خدمات پس از فروش را انجام داده است.

همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی ستادی و فنی برای شبکه در محل نمایندگی‌ها و نیز مرکز آموزش سایپایدك، ارائه مشاوره‌های فنی، ایجاد بسترهاي نرم‌افزاری، سفارش‌گذاری، تامین و ارسال ابزار مخصوص و دستگاه عیب‌یاب، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های تبلیغاتی در بازارهای اصلی نیز از جمله اقدامات انجام شده توسط سایپایدك در زمينه صادرات می‌باشد.

همچنین مدیرعامل سایپایدک در حاشیه این مراسم در سخنانی اظهار داشت: سازمان خدمات پس از فروش سایپا در راستای سیاست ها و برنامه های گروه سایپا اقدام به توسعه بازارهای هدف خود در کشورهای عراق، الجزایر، مصر، اوکراین، آذربایجان، ترکمنستان و نیجریه نموده است.

وی ادامه داد: برنامه های توسعه‌ای صادرات در راستای گسترش خدمات پس از فروش و پشتیبانی از محصولات گروه سایپا تدوین شده و افزایش کیفیت خدمات نقش موثری در استقبال از خدمات پس از فروش در بازارهای هدف داشته است.

مهندس علیشاهی ادامه داد: ارتباط مستقیم با شرکت‌های سایپا، سازه گستر، مگاموتور و سایپا کاشان باعث شده که زنجیره تامین عملکرد رو به رشدی داشته باشد و این فرآیند در نهایت باعث افزایش رضایت مندی نمایندگی‌های سایپا شده است.

لازم به یادآوری است که شركت سايپايدك بر اساس استراتژی تعریف شده و در راستای تاکیدات مدیریت ارشد گروه، در سال‌هاي گذشته نيز موفق شد با همت کارکنان تلاشگر خود در سه دوره متوالي عنوان صادر كننده نمونه كشوري و استاني را نيز از آن خود كند. در اين مراسم از 30 صادر كننده نمونه كه بيشترين حجم صادرات را در طول سال جاري داشته اند تقدير شد.

 
  ::  تماس با ما   :: 
Copyright 2010, asscc.ir, All right reserved انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو