1395/08/03      # 1825 

ارتقای مهارت در شبکه نمایندگی های خدمات پس از فروش ایران خودرو 

به گزارش خبر خودرو، معاون شبکه خدمات پس از فروش ایساکو از برگزاری آزمون پرسنل نمایندگی های مجاز ایران خودرو در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری خبر داد و گفت : هدف از برگزاری این آزمون سنجش و بروز رسانی دانش فنی و عمومی و ارتقای سطح مهارت های پرسنل نمایندگی های مجاز ایران خودرو است.

به گزارش خبرنگار خبر خودرو، شهریار سلطانی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت : شناسایی وضع موجود و برنامه ریزی برای آینده در  شبکه نمایندگی های خدمات پس از فروش ایران خودرو از دیگر اهداف برگزاری این آزمون است.

وی اظهار داشت: این آزمون به صورت سراسری و با حضور بیش از 8 هزار نفر از پرسنل نمایندگی های شرکت و در 20 حوزه مختلف به صورت سراسری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ورود خودروهای جدید و همکاری های اخیر وظیفه ما را برای آموزش پرسنل سنگین تر می نماید، اظهار داشت: شرایط خدمات پس از فروش با ورود خودروهای جدید متحول می شود.

سلطانی با اشاره به اینکه شبکه آموزش ایران خودرو پس از دانشگاهها بزرگترین شبکه آموزش در کشور است ، گفت :  380 هزار ساعت برنامه ریزی آموزشی در سال برای شبکه خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این آزمون هزینه زیادی را برای شرکت ایران خودرو به همراه داشته است، افزود: تلاش گردید که این آزمون به صورت الکترونیکی برگزار شود اما با توجه به هزینه بالای برگزاری الکترونیکی این آزمون، تنها آزمون مدیر خدمات پس از فروش به صورت الکترونیکی برگزار می شود و آزمون رده های کارشناسی در سالهای بعد الکترونیکی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این آزمون به صورت سراسری برگزار می شود، افزود: این آزمون در سال جاری در 7 پست کلیدی برگزار می شود و در آینده در نظر داریم آزمون را به صورت المپیاد برگزار نماییم.

وی با اشاره به برگزاری این آزمون در سال گذشته تاکید کرد : در سال گذشته 60 درصد کارکنان در این آزمون قبول شدند  اما 37 درصد از آنها نیاز به باز آموزی و 3 درصد نیز مردود شدند.

معاون شبکه خدمات پس از فروش ایساکو با اشاره به ضرورت ارتقای مهارت در شبکه خدمات پس از فروش نمایندگی های ایران خودرو گفت: در حال حاضر مهارت در شبکه خدمات پس از فروش 78 درصد است و در نظر داریم تا میزان مهارت در شبکه را به  82 درصد افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه کیفیت تعمیرات از جمله اهداف شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو است، اظهار داشت: با ارتقای کیفی خودروها قطعا کیفیت خدمات پس از فروش نیز افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه از جریمه 33 نمایندگی خدمات پس از فروش ایساکو در سال جاری خبر داد و گفت : از ابتدای امسال 18 نمایندگی تعلیق و 15 نمایندگی لغو مجوز شدند .

 
  ::  تماس با ما   :: 
Copyright 2010, asscc.ir, All right reserved انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو