چرا استیو جابز هر ۶ ماه یک خودرو تکراری می‌خرید؟

عصر خودرو- استیو جابز مرد پیچیده‌ای بود. او حتی فکر می‌کرد “مادربرد”‌های مرکز فناوری‌اش باید زیبا باشند و خودروهایش را در هر مکانی مانند محل پارک معلولان پارک می‌کرد. او بارها ملک‌های ویژه‌ای را خریداری کرده و پس از مبله کردن، بدون سکونت به فروش رساند و در خانه نه چندان جالبی مملو از موتورهای ب‌ام‌و زندگی کرد.

 به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصر ایران  ، او در دهه‌های اخیر هر ۶ ماه یک بار یک خودروی جدید خرید. خودروهای جدید وی با مدل قبلی‌شان تفاوت زیادی نداشتند و در طول سال‌ها یک پورشه مشکی۹۱۱  جایگزین پورشه  ۹۱۱ مشکی دیگری شد.  در نهایت وی  یک مدل SLK55s از برند مرسدس بنز را خریداری کرد و  روند جایگزینی ۶ ماه خودروها را  را با همان رنگ و همان مدل ادامه داد.

این روند استیو باعث تقویت شایعاتی شد. برخی بر این باور بودند به محض ایجاد کوچکترین خراش روی خودرو، نسخه جدید خریده خواهد شد. از آنجا که وی مرد ثروتمندی محسوب می‌شد، این شایعات پذیرفتنی و قابل قبول بود.

اما داستان خرید خودروهای استیو جابز حکایت دیگری دارد که بسیار منطقی‌تر از شایعات مطرح شده است. جابز از قانون ثبت پلاک متنفر بود. در کالیفرنیا –با توجه به شرایط ویژه- این امکان وجود دارد که خودرویی که برای اولین بار خریداری شده  تا شش ماه از قانون ثبت پلاک معاف باشد. جابز به همین دلیل به نحوی به خرید خودرو اقدام می‌کرد که در طول ۱۸۰ روز از داشتن پلاک معاف گردد. بنابرین اکثر خودروهای وی بی پلاک رانده شدند.

عصر خودرو

البته اینک شهروندان نمی‌توانند از  این قانون در کالیفرنیا بهره برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *