اپلیکیشن اتحادیه تعمیرکاران خودرو به زودی رونمایی می شود

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام می کند اپلیکیشن اتحادیه تعمیرکاران با نام اتو اپ، به زودی رونمایی می شود و هموطنان به محض ورود به اپلیکیشن اتحادیه، قادر به رویت و شناسایی نزدیک ترین تعمیرگاه های مجوزدار سطح شهر تهران خواهند بود.

علیرضا نیک آیین در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص وضعیت انبارهای لوازم یدکی اظهار داشت: موجودی قطعات یدکی در بازار، موجودی پنهانی بوده و نمی توان آن را تخمین زد. افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان بر روی قیمت قطعات یدکی تاثیرگذار بوده و ممکن است در روزهای آتی نیز قیمت ها مجددا تغییر یابد. برای جلوگیری از رشد قیمت، بهترین روش این است که جنس های وارد شده به کشور ترخیص و به بازار وارد شوند تا تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد.

وی درخصوص خودروهایی که این روزها به دلیل کمبود قطعات با مشکل تعمیرات مواجه می شوند، گفت: قطعات خودروهای داخلی که در سایپا و ایران خودرو در حال تولید هستند به طور نسبی در بازار به شکل اصلی و تقلبی موجود بوده و در این بخش، مشکل چندانی وجود ندارد. اما درخصوص قطعات خودروهای خاص و خودروهای جدیدی که خودروسازان وارد کرده اند مشکل وجود دارد و بعضی از قطعات این دسته از خودروها نایاب است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو افزود: در حوزه خودروهای سواری گرانقیمت از خانواده بی ام و، بنز و پورشه و همچنین خانواده رنو به لحاظ قطعات یدکی مشکل وجود دارد.

نیک آیین درخصوص دلایل نارضایتی احتمالی مردم پس از مراجعه به تعمیرگاه ها گفت: در این زمینه، آمار دقیقی در دست ندارم اما با توجه به شکایات پذیرش شده، آمار مراکز بدون مجوز که آموزش لازم را ندیده و از فیلتر لازم دولتی عبور نکرده اند فراوان است. مراکز بدون مجوز که به دلیل فقدان دانش فنی و تخصصی این حوزه، موجب صدمه و خسارت مالی شده اند از نظر شکایات وارده در صدر جدول قرار دارند.

وی افزود: مقام دوم شکایات مربوط به قطعات تقلبی است. اکثر مواقع بر اثر اصرار مالکین خودرو برای تعمیرات غیر استاندارد به دلیل ناتوانی در تامین بودجه کافی برای تعمیرات، مشکلاتی در تعمیر خودرو ایجاد می شود.

وی درخصوص نحوه تشخیص تعمیرگاه های دارای مجوز گفت: یک تعمیرکار دارای مجوز موظف است جواز خود را در معرض دید قرار دهد. ضمن آنکه اپلیکیشنی که جدیدا اتحادیه تهیه کرده است تمام آدرسها را در خود جای خواهد داد و تقریبا تا ۴۵ روز آینده، اپلیکیشنی که تعمیرگاه های مجوزدار سطح شهر تهران در آن مشخص شده است رونمایی خواهد شد تا مردم به محض ورود به اپلیکیشن اتحادیه، قادر به رویت و شناسایی نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز باشند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو درخصوص نظارت بر تعمیرگاه ها گفت: اتحادیه ۱۵۰ نفر بازرس و حدود ۳۵ کارشناس دارد. مناطق مختلف شهر قسمت بندی شده و مسئولیت هر بخش با تعدادی از بازرسان بوده که مرتبا از آن مناظق بازدید داشته و در این بازدیدها به دنبال مراکز بدون مجوز هستند که ضمن شناسایی آنها، اخطار و اخطار پلمپ داده می شود.

نیک آیین افزود: خوشبختانه اداره اماکن ناجا همکاری بسیار خوبی با اتحادیه دارد و به محض اعلام اتحادیه، برخورد قانونی از سوی اماکن انجام می شود. برای این دسته از تعمیرکاران، در اتحادیه پرونده تشکیل داده می شود و ضمن دریافت آموزش های لازم و اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد، سایر مراحل اخذ جواز طی می شود.

وی درخصوص آموزش های فنی تعمیرکاران گفت: آموزش های تئوری و عملی برای تعمیرکاران وجود دارد. در حال حاضر طی تفاهمی که اتحادیه تعمیرکاران با سازمان فنی حرفه ای انجام داده از مدرسین فنی حرفه ای برای تدریس و آموزش و نیز از مراکز فنی حرفه ای که تجهیزات لازم آموزش مانند موتورهای برش خورده و خودروهای برش خورده را دارا هستند برای آغاز آموزش های جدید استفاده خواهد شد.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تصریح کرد: آموزشها در ۳ بخش انجام می شود ؛ یک نوع آموزش هایی است که برای دریافت جواز کسب صورت می گیرد. دیگری، دوره هایی است که با فنی حرفه ای آغاز خواهد شد و آموزش های دیگر، دوره های تخصصی ای هستند که در حال اجرا است؛ مثل تعمیر گیربکس های اتوماتیک و تعمیر توربو شارژها، زیرا اخیرا خودروهای زیادی مجهز به توربوشارژ شده و این مسائل در اتحادیه در حال تدریس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *